„Czytaj po swojemu” Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Święto wszystkich czytelników, bibliofilów, miłośników książek, które narodziło się w Katalonii, a jego data (23 kwietnia) jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w tym dniu zmarli wybitni poeci: Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega. Dzień obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich.

Wyjazd edukacyjny koła przyrodniczego

W dniu 12 kwietnia bieżącego roku członkowie i sympatycy koła geograficznego działającego w naszym liceum  wybrali się na wyjazd edukacyjny. Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w warsztatach zorganizowanych przez pana Michała Winiarskiego z Osady Młyńskiej i  Piotra  Firleja – edukatora w projekcie LIFE+ Podkowiec Towers.

VII miejsce dziewcząt w województwie

VII miejsce dziewcząt w województwie w drużynowych biegach przełajowych. Po wygranych zawodach powiatowych dziewczęta miały prawo startu w mistrzostwach województwa i właśnie dziś uczestniczyły w tych zwodach. Na miejscu w Nowym Targu naszą drużynę przywitała zimna, ale słoneczna aura. W tych pięknych okolicznościach przyrody z widokami na góry, dzięki zaangażowaniu całej ekipy udało się zając bardzo dobre VII miejsce. Gratulacje.

Złoto i Srebro w biegach przełajowych

W dniu dzisiejszym na boisku treningowym MOSiRu odbyły się drużynowe biegi przełajowe. Do pierwszego biegu stanęły dziewczęta. Nasza drużyna pobiegła równo, trzymając się w przedniej części stawki. Mimo, że żadna nie uplasowała się w pierwszej trójce to dobry bieg całej szóstki sprawił, że to właśnie one mogły cieszyć się ze zwycięstwa drużynowego. Następnie do walki ruszyli chłopcy, którzy również pobiegli dobrze.

Tarnowskie Piątki Chemiczne

Dnia 12 kwietnia odbył się wyjazd młodzieży naszego liceum do Akademii Tarnowskiej na kolejny wykład z cyklu „Tarnowskie Piątki Chemiczne”. Uczniowie klas 1b i 3b o profilu biologiczno – chemicznym wysłuchali prelekcji pt. „Poznajcie nitryle” i poznali odpowiedź na pytanie – Czy cyjanowodór i jego związki mogą być pożyteczne? Wykład zakończył się konkursem, w którym nasze uczennice zdobyły nagrody.

„Dzień Wagarowicza” na Uniwersytecie Rolniczym

„Dzień Wagarowicza” na Uniwersytecie Rolniczym Młodzież z klasy 1b oraz kilka osób z kl. 1a i 2a dnia 21.03. uczestniczyła wraz z nauczycielkami biologii – p. T. Podraza i p. M. Wójcik w Dniu Otwartym na URK w Krakowie. Rektor uczelni dr hab. inż. Sylwester Tabor rozpoczął spotkanie swoim wystąpieniem w Auli Centrum Kongresowego w budynku Wydziału Leśnego. Później prorektor do spraw kształcenia Andrzej Bogdał przedstawił bogatą ofertę edukacyjną uniwersytetu pod tytułem: „Ucz się, Rozwijaj się, Kreuj Przyszłość”, a następnie pokazano film promocyjny UR oraz głos zabrała Natalia Baran – przewodnicząca Rady Uczelnianej Studentów.

KONKURS RECYTATORSKI

20 marca 2024r. w tuchowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentantka naszego liceum Julia Broniek z klasy III a wystąpiła w turnieju recytatorskim i uzyskała nominację do eliminacji rejonowych. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

Tarnowskie Piątki Chemiczne

W dniu 22 marca klasa 2d o profilu biologiczno – chemicznym pod opieką pani Agnieszki Szklanny wzięła udział w cyklu wykładów Tarnowskie Piątki Chemiczne. Młodzież miała przyjemność wysłuchać wykładu dr inż. Piotra Niemca pt.: „Co nas nie zabije to nas wzmocni – wiem co jem.” Po wykładzie odbył się konkurs wiedzy i 5 najlepszych osób zostało nagrodzonych. Naszym trzem uczennicom udało się zdobyć nagrody.

Zbiórka żywności „Wielkanoc z PCK” w szkole

Szkolne Koło PCK działające w naszym liceum włączyło się do akcji „Wielkanoc z PCK”. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy do puszki oraz zbiórkę żywności trwałej przeznaczonej na przygotowanie paczek świątecznych dla osób w trudnej sytuacji materialnej, będących pod opieką PCK. Zebrane dary zawieźliśmy do siedziby Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie.