KOLEJNY WIELKI SUKCES UCZNIÓW NASZEGO LICEUM W KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO!
![]()
![]()
![]()
Podobnie jak w ubiegłym roku uczniowie klas drugich – Borys Różycki, Mateusz Adamczyk oraz Szymon Borczyk – reprezentowali szkołę podczas ogólnopolskiego finału konkursu Turbolandeskunde, poświęconego tym razem
Austrii, który odbył się w Krakowie.
Zadaniem konkursowym było przygotowanie i przedstawienie prezentacji na wybrany temat w języku niemieckim. ![]()
![]()
Drużyna wylosowała temat dotyczący sportów zimowych w Austrii. Uczniowie zaprezentowali go w ciekawy i pomysłowy sposób, wcielając się w rolę
reporterów telewizyjnych relacjonujących najważniejsze wydarzenia ze świata austriackich sportów zimowych. ![]()
![]()
![]()
Już sam awans do ogólnopolskiego finału był ogromnym sukcesem, a reprezentanci szkoły znaleźli się w gronie
najlepszych drużyn z całej Polski
.
Dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu, umiejętnościom pracy w grupie
oraz kompetencjom językowym
godnie reprezentowali szkołę na szczeblu krajowym.
Udział w finale był doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy o Austrii
, rozwijania umiejętności językowych
oraz zdobycia cennego doświadczenia podczas wystąpień publicznych
.
Konkurs dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, radości i satysfakcji
, a także był niezwykle wartościowym doświadczeniem edukacyjnym ![]()
.
![]()
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów! ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()