Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

News

MISTRZOSTWO POWIATU DLA LO TUCHÓW!

Z ogromną radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli Mistrzostwo Powiatu w Koszykówce Chłopców! 🎉
W zawodach wzięło udział 7 drużyn, a nasi chłopcy pokazali niesamowity charakter i umiejętności. Oto droga LO Tuchów do zwycięstwa:

(więcej…)

Kampania informacyjno – promocyjna podsumowująca projekt „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V” w LO

W dniu 28. listopada odbyła się w szkole kampania informacyjno – promocyjna, na której Teresa Podraza realizująca projekt Bądź EKO V przedstawiła opis działań ekologicznych dokonanych w czasie dwóch lat jego realizacji. Uczestnikami kampania byli uczniowie klas pierwszych, którzy wcześniej nie brali udziału w akcjach, wyjazdach edukacyjnych i konkursach, w więc nie znali celów i programu realizowanego projektu ekologicznego.

(więcej…)

Zakończenie konkursu z projektu „Bądź EKO – V” pod nazwą „JA i moja EKOLOGIA”

W listopadzie na stronie fb LO w Tuchowie można było przez 3 tygodnie  głosować poprzez oddawanie lajków na wybrane zdjęcia przesłane przez uczniów do konkursu online: „JA i moja EKOLOGIA”. Konkurs zorganizowano w ramach działań projektu:  „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V”. Główny cel konkursu dotyczył poszerzania świadomości ekologicznej uczniów na temat zrównoważonego rozwoju, zapobieganiu degradacji środowiska, korzyści wynikających z zasad recyklingu i circular economy oraz poznania różnorodności biologicznej regionu.

(więcej…)

Etap szkolny 32 Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką w LO

Dnia 21.11.2024 r. w liceum odbył się etap szkolny 32 Olimpiady Zdrowia PCK z Biedronką.  Celem Olimpiady jest kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych i proekologicznych, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia i dbałości o środowisko naturalne oraz inicjowanie i realizowanie działań promujących zdrowy styl życia w lokalnym środowisku.

(więcej…)

Zakończenie akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”

     Jednym z cyklicznych zadań w ramach projektu ekologicznego „Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V” było w tym roku zorganizowanie akcji porządkowania terenu wokół budynku szkoły i jego najbliższej okolicy. Takie działania mają zachęcić młodzież do utrzymywania porządku w najbliższym otoczeniu oraz do podjęcia działań, dzięki którym ludzie nauczą się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. W szkole akcje sprzątania świata odbywały się na godzinie wychowawczej, lekcji wychowania fizycznego i wos –u. Akcja przyczynia się do zwiększenia świadomości młodzieży nt. troski o środowisko.

(więcej…)