Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

News

KONKURS RECYTATORSKI

20 marca 2024r. w tuchowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe do 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Reprezentantka naszego liceum Julia Broniek z klasy III a wystąpiła w turnieju recytatorskim i uzyskała nominację do eliminacji rejonowych. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

(więcej…)

Tarnowskie Piątki Chemiczne

W dniu 22 marca klasa 2d o profilu biologiczno – chemicznym pod opieką pani Agnieszki Szklanny wzięła udział w cyklu wykładów Tarnowskie Piątki Chemiczne. Młodzież miała przyjemność wysłuchać wykładu dr inż. Piotra Niemca pt.: „Co nas nie zabije to nas wzmocni – wiem co jem.” Po wykładzie odbył się konkurs wiedzy i 5 najlepszych osób zostało nagrodzonych. Naszym trzem uczennicom udało się zdobyć nagrody.

(więcej…)

Zbiórka żywności „Wielkanoc z PCK” w szkole

Szkolne Koło PCK działające w naszym liceum włączyło się do akcji „Wielkanoc z PCK”. Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy do puszki oraz zbiórkę żywności trwałej przeznaczonej na przygotowanie paczek świątecznych dla osób w trudnej sytuacji materialnej, będących pod opieką PCK. Zebrane dary zawieźliśmy do siedziby Oddziału Rejonowego PCK w Tarnowie.

(więcej…)

PÓŁFINAL WOJEWÓDZKI W PIŁCE RĘCZNEJ

Nasze drużyny piłkarzy i piłkarek ręcznych po wygraniu powiatowej licealiady awansowały do rozgrywek na szczeblu rejonowym. Te odbyły się 19 marca w Brzesku. Do zawodów stawiły się po 3 drużyny męskie i damskie. Pierwsi do boju stanęli nasi chłopcy, którzy za przeciwników mieli uczniów z Brzeska. Pierwsza połowa pokazała, że możemy powalczyć o końcowe zwycięstwo w tym pojedynku.

(więcej…)

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW LO W TUCHOWIE NA JASNĄ GÓRĘ

Dnia 11 marca br. uczniowie klas czwartych naszego liceum wraz z księdzem Łukaszem Kicką oraz wychowawcami: Lucyną Ryndak, Agnieszką Szklanny i Pawłem Słowikiem wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbyła się pod hasłem „Powołani do wspólnoty” i zgromadziła dwa tysiące młodych ludzi. Młodzież wzięła udział w spotkaniu, które poprowadził znany ewangelizator  ks. dr Łukasz Plata z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

(więcej…)