Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

News

Uczniowie z wizytą na Wydziale Fizyki UJ

9 grudnia 2022 r., odbył się wyjazd uczniów klasy 2c i części uczniów klasy 1 d  wraz z opiekunami Panią mgr Anną Damian  i dyrektorem Zbigniewem Budzikiem  do Krakowa w ramach projektu „Mój rozwój – moja przyszłość II”.  Uczniowie  gościli na  Wydziale  Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem edukacyjnym wyjazdu było wykonywanie doświadczeń na pierwszej Pracowni Fizycznej. 

(więcej…)

Lubimy pomagać!

Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną „ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE”. Wszystkim, którzy wzięli udział w akcji przekazujemy podziękowania od organizatorów – Stowarzyszenia SURSUM CORDA.

(więcej…)

Nagroda Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Uczennica klasy II b, Julita Gogola została nagrodzona Stypendium Prezesa Rady Ministrów jako najlepsza uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie w roku szkolnym 2021/2022. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w sali konferencyjnej byłego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Julita odebrała dyplom z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Haliny Cimer. Gratulujemy !!!

Grant 3 w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Powiat Tarnowski otrzymał dofinansowanie na realizację Grantu 3 w ramach „Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” 10 Oś Priorytetowa Wiedza i kompetencje Działanie 10.1 Rozwój Kształcenia Ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne RPO WM na lata 2014-2020 na zajęcia indywidualne i grupowe z młodzieżą borykającą się z problemami w związku ze skutkami pandemii COVID -19.

(więcej…)

Wyjazd na spektakl pt. „A Christmas Carol”

W ubiegły czwartek, 24 listopada, w ramach zajęć z projektu Mój Rozwój Moja Przyszłość II, grupa 50 uczniów wraz z opiekunami obejrzała spektakl w j. angielskim pt. „A Christmas Carol”. Przedstawienie dostarczyło widzom wielu niezapomnianych wrażeń, a także było okazją do sprawdzenia umiejętności językowych.

(więcej…)

Warsztaty profilaktyczne.

29 listopada 2022 roku klasa 3a, pod opieką pani pedagog Anny Szymańskiej, uczestniczyła w zajęciach z psychologiem. W czasie dwugodzinnych zajęć poznaliśmy mechanizm działania uzależnień behawioralnych oraz wzbogaciliśmy naszą wiedzę na ten temat. Aktywne uczestnictwo w prelekcji oraz praca w grupach pomogły nam zrozumieć działanie ludzkiej psychiki pod kątem uzależnień. Zostały również opracowane rady dla osób wpadających w tego typu nałogi. Myślę, że był to wartościowy dla nas wyjazd, zważywszy na profil naszej klasy – profil psychologiczny.

(więcej…)