Salon Maturzystów
Maturzyści z „Kopernika” odwiedzili dzisiaj Salon Maturzystów w Krakowie. Jest to ciekawe wydarzenie edukacyjne, odbywające się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. To tutaj „matura spotyka się ze studiami”.
(więcej…)Maturzyści z „Kopernika” odwiedzili dzisiaj Salon Maturzystów w Krakowie. Jest to ciekawe wydarzenie edukacyjne, odbywające się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. To tutaj „matura spotyka się ze studiami”.
(więcej…)W klasach pierwszych odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez dzielnicowego z Komisariatu Policji w Tuchowie. Tematyka zajęć dotyczyła szeroko rozumianego bezpieczeństwa (w życiu szkolnym, w sieci, w ruchu drogowym), uzależnień (m. in. od środków psychoaktywnych, wysokich technologii), na które narażona jest młodzież, oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Dziękujemy panu dzielnicowemu asp. sztab. Januszowi Buratowskiemu za przeprowadzenie zajęć.
(więcej…)W dniu 01.09.2022 r. rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna w Powiecie Tarnowskim 2022/2023” w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej – część konkursowa Poddziałanie 10.1.4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.
(więcej…)Zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” oraz Międzypowiatowy konkurs recytatorski.
(więcej…)W środę 14 września o godzinie 16.30 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami.
Zapraszamy!
W piątek od godziny 9:00 możliwość odebrania świadectw dojrzałości dla osób, które poprawiły tegoroczną maturę.
W ostatnich dniach nasi licealiści uczestniczyli w „Narodowym Czytaniu” – ogólnopolskiej akcji promującej polską kulturę i literaturę, organizowanej przez Prezydenta RP od 2012 r.
(więcej…)1 września przestawiciele naszego liceum uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 83.rocznicę wybuchu II wojny światowej.
(więcej…)Po mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny i katechetyczny dla szkół średnich z Tuchowa, w szkolnej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego uczciliśmy minutą ciszy poległych w II wojnie światowej – dzisiaj przypada 83.rocznica wybuchu wojny. Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu inaugurującym nowy rok szkolny, przedstawił grono pedagogiczne, poszczególne klasy i wychowawców oraz przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Wszystkim życzymy dużo sił i entuzjazmu w zdobywaniu wiedzy w nowym roku szkolnym!
(więcej…)