Wycieczka do Francji
W dniach 25–29 kwietnia 2026 r. grupa uczniów naszego Liceum wraz z opiekunem wzięła udział w wizycie studyjnej „Małopolska” w Strasburgu
. Wyjazd był cenną nagrodą za zaangażowanie w realizację programu artystycznego
, zaprezentowanego podczas Powiatowych Obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem i sponsorem wycieczki było Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego Beaty Szydło.
Młodzież z Małopolski, nagrodzona w różnych konkursach
, mogła zwiedzić Strasburg
, Colmar
oraz Parlament Europejski
. W budynku Parlamentu uczestnicy wyjazdu mieli okazję spotkać się z panią poseł Beatą Szydło, która opowiedziała o swojej pracy i codziennych obowiązkach. Mogli również wejść do sali obrad i obserwować głosowanie europosłów
.
Dziękujemy bardzo pani europoseł Beacie Szydło oraz organizatorom wyjazdu za tak wartościową formę docenienia sukcesów młodzieży
oraz panu Mateuszowi Janiczkowi, radnemu Powiatu Tarnowskiego, za zaproszenie naszych uczniów do udziału w wyjeździe. ![]()